ייעוץ וטיפול זוגי

חוזרים להנות ביחד

זוגיות טובה היא עוצמה שביסודה קיימים: חברות, מחויבות, אינטימיות ותשוקה. הזוגיות יכולה להעצים אותנו אך אם לא מצליחים לקיים את היסודות הללו הזוגיות עלולה להפוך להרסנית.

 

כולנו חווים משברים בחיי הזוגיות, קטנים וגם משמעותיים. בעת משבר, זוגות מתקשים להתמודד ולהתגבר על הקונפליקטים ביניהם, באופן המשפיע לרעה על חייהם ועל היקר להם מכל, ילדיהם. 

למעשה, זוגיות דומה לניהול עסק, שחייבים לרענן ולהשקיע בו לאורך כל הדרך. אחרת ישנן השלכות מידיות על חיינו. ייעוץ זוגי יסייע לכם בחיזוק יסודות הקשר ביניכם, לאורך זמן. 

  

מכון קשרים מציע ייעוץ וטיפול זוגי בשיטה שפותחה על ידי מנהלת המכון, ד"ר רונית שרון - "שיטה אינטגרטיבית ממוקדת זוגיות", המוגדרת בזמן. השיטה מאפשרת לזוג ולפרט לחזק ולמקסם את יכולותיהם באופן המאפשר להם לחזור ליהנות מחיים מספקים וטובים יותר.

השיטה מבוססת על שילוב בין גישות ייעוץ מובילות. השיטה ייחודית בכך שהיא איננה מתמקדת באסכולה אחת, כפי שמאמצים מרבית הפסיכולוגים והיועצים, אלא לוקחת את היתרונות שבכל שיטה ומאחדת אותם למקשה אחת, יעילה ואפקטיבית לטווח ארוך.

תכנית הייעוץ כוללת בין 16 ל 24 מפגשים, תלוי במקרה. במהלכם מסייעים לזוגות המצויים במשבר, להבין את מקור הקשיים והקונפליקטים וכן לרכוש ולתרגל כלים וטכניקות לוויסות כעסים ולהתמודדות שקולה ואפקטיבית במצבי המשבר.

בנוסף לראיון ראשוני ומפגשי הערכה וסיכום, במהלך הטיפולים אנו נסייע לכם:

  • בזיהוי והבנת מוקדי הכאב והקונפליקטים בין בני הזוג

  • בהגדרת דפוסי ההתנהגות אשר גורמים לקונפליקטים

  • ללמוד להתמודד עם משברים תוך תרגול של טכניקות לוויסות ושליטה בכעסים ובהתנהגויות שאינם מקדמות

  • ברכישה ותרגול של כלים אופרטיביים להתנהלות שקולה, מאוזנת ומקדמת בחיי היומיום

על פי השיטה מומלץ לקיים פגישות מעקב תקופתיות, לאחר סיום הטיפול, לפי הצורך.

מהלך הטיפול מלווה ברישום ב"יומן מסע" וביצירת טבלאות המאפשרות להבין את המחיר של התנהגויות שונות, וכן בתרגול, במשחקי תפקידים ובדמיון מודרך. "שיעורי בית" ניתנים לאורך כל שלבי הטיפול.